Video

23/02/2014 15:40:42

Vllaznia dhe Partizani ndajnė nga njė pikė

Partizani dhe Vllaznia kanė ndarė nga njė pikė nė ndeshjen qė pėrfundoi pėrpara disa minutash, e luajtur nė orėn 13:00 nė stadiumin 'Loro Boriēi'

HermesNews - Nėn njė numėr tė madh shikuesish nisi pjesa e parė, me Vllazninė nė kėrkim tė pikėve tė vlefshme pėr tė siguruar mbijetesėn, qė pas rezultateve tė fundit ėshtė vėnė nė dyshim. Ndėrkohė edhe tė kuqtė vinin nė kėtė sfidė pėr fitore, pėr tė ruajtur hapin e Skėnderbeut kryesues. Rastin e parė nė portė e krijojnė miqtė nga Tirana, tė cilėn provojnė mė anė tė Memellit, por pogradecari nuk arrin tė jetė deēiziv nė tentativėn e tij. Ndėrkohė, me kalimin e minutave dhe vendasit rrisin lojėn e tyre dhe fillojnė tė shohin nga porta, por pa arritur tė krijojnė raste konkrete, kjo edhe pėr shkak tė mungesės sė qetėsisė dhe tė nervozizmit tė shumtė. Nė minutat e fundit tė pjesės sė parė shkodranėt krijojnė raste tė tjera, dhe nė njėrin prej tyre Bushiē mund tė kishte shėnuar, por gjuajtje e tij ėshtė e dobėt. Nė pjesėn e dytė loja ndizet, dhe pavarėsisht se minutat e para sjelin njė lojė pėrgjithėsisht tė dobėt pėr shkodranėt, ėshtė Vllaznia qė krijon rastet mė tė mira. Nė mesin e pjesės sė dytė ndėrkohė, tė kuqtė kalojnė nė inferioritet numerik, teksa arbitri kryesor Remzi Sadiku, jep njė karton tė verdhė pėr Ibrahimin, karton qė duhet riparė. Ibrahimi e kishte njė tė tillė dhe si pasojė e lė ekipin e tij me dhjetė lojtarė. Kur mendohej se kartoni i kuq do i hapte punė Partizanit, janė demat e kuq qė shėnojnė. Mazrekaj merr njė top nga Memelli, lėviz bukur nė hyrje tė zonės dhe gjuan duke e dėrguar topin nė trekėndėshin e portės sė mbrojtur nga Vujadinoviē, duke shtangur tifozėt kuqeblu. Nuk vonon kundėrpėrgjigja e vendasve, tė cilėt gjejnė menjėherė golin e barazimit, me anė tė Vukēeviē, qė nga brenda zonės gjuan fortdhe mposht portierin Alban Hoxha. Pas golit, nis dominimi i Vllaznisė, teksa janė shkodranėt qė nė harkun e dhjetė minutave krijojnė aq sa nuk krijuan gjatė tė gjithė ndeshjes. Fillimisht ėshtė i sapofuturi nė lojė Dibra qė vė nė provė Hoxhėn, por portieri i kuq pėrgjigjet nė mėnyrė fantastike, duke shpėtuar portėn nga njė gol i sigurtė. Nė aksionin pasardhės ėshtė sėrish Dibra qė provon por gjuajtja e tij shkon jashtė, ndėrsa nė minutėn e parė shtesė ėshtė Hajdari qė me njė gjuajtje me kokė nga pranė zonės sė vogėl, e dėrgon topin mbi traversė duke shpėrdoruar njė rast tė artė pėr ti dhėnė fitoren kuqebluve. Ndėrkohė, dy minutat e fundit ėshtė momenti i Krajės, i cili fillimisht merr njė top dy metra larg portės, por nuk arrin tė koordinohet dhe tė gjuajė, duke shpėrdoruar njė mundėsi tė artė shėnimi. Ndėrkohė, nė minutėn e fundit tė ndeshjes, ėshtė sėrish mbrojtėsi qė shpėrdoron njė mundėsi tė artė, teksa pas njė topi tė dhėnė me kokė nga Hajdari, i vetėm me portierin gjuan mbi kuadrat, duke humbur njė rast pėr ti dhėnė trepikėshin Vllaznisė. Me kėtė barazim, Vllaznia humbet sėrish terren, dhe tani e shikon veten tė rrezikuar seriozisht. Ndėrkohė, mund tė quhet provė pozitive ajo e Partizanit, i cili morri njė pikė nė njė fushė tė vėshtirė si ajo e Shkodrės dhe tani pret nė shtėpi kampionėt.

Vllaznia – Partizani 1-1

Stadiumi “Loro Boriēi”, Ora 13:00

Shėnues: Vukēeviē 78’ / Mazrekaj 69’

Vllaznia: Vujadinoviē, Gocaj, Vukēeviē, Boci, Kraja, Tafili (Shtubina 62’), Bardulla (Nikoliē 77’), Kruja (Dibra 77’), Sykaj, Bushiē, Hajdari

Trajner: Agim Canaj

Partizani: Hoxha, B. Krasniqi, G. Krasniqi, Rrahmani, Ibrahimi, Antanasijeviē, Murati, Demiri (Oladele 90’), Dunkoviē (Nexhipi 60’), Mazrekaj, Memelli (Hyshmeri 77’)

Trajner: Marcio Sampaio

Gjyqtarė: Remzi Sadiku, E. Demiraj, O. Grabova